teatr w wałbrzychu teatr w wałbrzychu
A A + A ++
ikona ikona

EDUKACJA

GRUPA TRZECI TEATR

_________________

GRUPA POMIMO

_________________

WCZUJ SIĘ RAZ JESZCZE

_________________

LEKCJE TEATRALNE
_________________

KOMPLETY TEATRALNE

_________________

DNI MŁODEGO TEATRU

_________________

SPEKTAKLE DORMANOWSKIE

_________________

PRZEGRAJ LEPIEJ.
warsztaty o porażce i romantyzmie

_________________

ARCHIWUM EDUKACJI

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu od wielu lat realizuje wartościowe projekty artystyczne oraz ważne społecznie formy działalności. Zespół Szaniawskiego ciągle inicjuje nowe przedsięwzięcia i programy, będące wynikiem analizy współczesnej sytuacji kulturowej oraz próbą zwiększania kompetencji odbiorczych, a także uczestnictwa w kulturze mieszkańców Wałbrzycha i Regionu. Naszą działalnością pragniemy budować tożsamość miasta, opartą na analizie procesów społecznych, politycznych, ekonomicznych i historycznych. 

Stawiamy na realizację szeroko zakrojonych i kompleksowych działań z obszaru nowoczesnej edukacji i pedagogiki teatru, a także opracowujemy projekty angażujące zarówno widzów, jak i uznanych artystów. Programy te stanowią jedną z dwóch najważniejszych – obok działalności repertuarowej – gałęzi funkcjonowania naszej instytucji kultury. 

Nasze działania służą aktywizacji mieszkańców oraz udostępnianiu kultury grupom wykluczonym (społecznie, ekonomicznie, wychowawczo). Poprzez włączanie widzów w praktyczne działania twórcze i rozwijanie ich artystycznego potencjału podnosimy świadomość i kompetencje kulturowe, a także tworzymy wspólnotę teatralną. W działaniach edu i projektach kierujemy się zasadami demokratycznego uczestnictwa oraz spotykamy ze sobą różne pokolenia – tworzymy dynamiczne sytuacje wzajemnej nauki i wymiany doświadczeń. 

Zapraszamy do zapoznania się z rozwijanymi przez nas programami. Po lewej stronie znajdą Państwo realizowane obecnie działania edukacyjne. Po prawej zebraliśmy nasze aktualne projekty. Staramy się ciągle w „Szaniawskim” poszukiwać nowych i nieznanych ścieżek, które przybliżą nas do wszystkich tych, którzy w innej przestrzeni niż Teatr, być może nigdy nie mieliby szansy się spotkać. 

Wszystkich Państwa zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu z pedagożką teatru Renatą Ambrożak oraz kierownikiem literackim Tomaszem Jękotem. Kontakt: pedagogteatru@teatr.walbrzych.pl, t.jekot@teatr.walbrzych.pl.