teatr w wałbrzychu teatr w wałbrzychu
A A + A ++
ikona ikona
tekst:pilgrim/majewski
reżyseria: Paweł Świątek
scenografia: Seb Majewski
kostiumy i kreatywne rekwizyty: Agata Bartos
muzyka: Weronika Krówka
inspicjentka: Iwona Skiba
obsada: Irena Sierakowska, Kinga Świeściak, Irena Wójcik, Piotr Czarniecki, Mateusz Flis, Rafał Kosowski, Wojciech Marek Kozak, Mikołaj Krzeszowiec, Piotr Tokarz
WALKA O OGIEŃ

PREMIERA już 23 lutego 2023 r. na Dużej Scenie

Spektakl w reżyserii uznanego wałbrzyszanina Pawła Świątka, którego praca od kilku sezonów łączy się artystycznie z Teatrem – Świątek jest autorem sukcesu przedstawienia CZEGO NIE WIDAĆ – ulubionej farsy wałbrzyszan.

Tekst przedstawienia przygotowuje Seb Majewski z inspiracji reportażami o tożsamości polskiej: ziem zachodnich pt. „Odrzania” Zbigniewa Rokity oraz centrum kraju „Wisła. Biografia rzeki” Andrzeja Chwalby. Spektakl opowiadać będzie o dwóch zwaśnionych plemionach, które zamieszkują rejony Odry i Wisły, walczą między sobą o miejsce przy ognisku, ale przede wszystkim szukają nici porozumienia pomimo odrębnych backgroundów. WALKA O OGIEŃ korzystając ze sztafażu świata jaskiniowców, będzie próbą opowieści o nas dzisiaj i spróbuje odpowiedzieć na pytanie dlaczego wciąż żyjemy w dwóch zwalczających się plemionach. Dlaczego ciągle wydzieramy sobie ogień zamiast zacząć się nim dzielić? Na Dużą Scenę zawitają Flinstonowie ze swoimi jaskiniowymi problemami, które może wcale nie są nam aż tak obce? Na pewno obiecują dużą dawkę humoru.

P
R
O
G
R
A
M

R
E
C
E
N
Z
J
E
N
A
G
R
O
D
Y