teatr w wałbrzychu teatr w wałbrzychu
A A + A ++
ikona ikona

Tekst, reżyseria, scenografia: Wojtek Ziemilski

Asystent artystyczny, inspicjent: Anna Solarek

Podziękowania: Weronika Szczawińska, Sean Palmer, Joanna Krakowska

Zdjęcia: Tobiasz Papuczys

Obsada: Wojciech Świeściak

PACJENT 0

PREMIERA 24 PAŹDZIERNIKA 2020 NA INNEJ SCENIE (ONLINE)
CZAS TRWANIA: 60 MIN

Pacjent 0 jest autorskim spektaklem Wojtka Ziemilskiego i Wojtka Świeściaka – odpowiedzią na potrzebę/przymus izolacji. To opowieść o niepewności, radości i głupocie.

– To szalony pomysł, żeby ludzie się dotykali, żeby to im coś dawało, żeby potrzebowali bliskości. Nie mamy czym jej zastąpić, poza chaosem –  psychicznym, moralnym. Generalnie,  wszyscy już wiemy, że mamy przechlapane. Szukamy więc kozłów ofiarnych, „prawdziwych źródeł zła”, bo fajnie jest mieć jakąś prawdę w okolicy. – mówi reżyser i zaprasza na nietuzinkowe spotkanie z PACJENTEM 0.

„(…) Kiedy coś idzie nie tak, staramy się zrozumieć, co poszło nie tak. Kiedy dzieje się coś złego, próbujemy dotrzeć do źródła zła, do jego korzeni. Tak też jest w przypadku chorób – zastanawiamy się, co zjedliśmy, że nas boli brzuch, albo kto na nas kichnął, że się przeziębiliśmy. No właśnie. I tu pojawia się temat, którym chciałbym się dziś zająć – szukanie źródła, szukanie źródła choroby. Ale nie we własnym życiu, a w cudzym. (…)”

Premiera spektaklu odbyła się równocześnie w dwóch przestrzeniach: scenicznej i internetowej. Wersję LIVE zobaczyli widzowie w Wałbrzychu na innej scenie 24 października o 18:00. Wersja online – na stronie https://live.teatr.walbrzych.pl

Spektakl brał udział w 27. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.