teatr w wałbrzychu teatr w wałbrzychu
A A + A ++
ikona ikona

 

W dniach 18 – 20 marca 2005 r. odbyły się w Wałbrzychu V Dni Dramaturgii oraz Forum Fotografii Teatralnej, czyli jednym słowem niezła gratka dla miłośników "wyższej" kultury.

 

Przez całe trzy dni mieliśmy do czynienia z niezwykle bogatym programem, zarówno w przypadku Dni Dramaturgii jak i Forum Fotograficznego.

W formie prób czytanych, na deskach Wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego, można było obejrzeć cztery dramaty, m.in. „Procę” znanego – albo i nie, szczególnie, jeśli za teatrem się nie przepada – Nikolaja Kolady. Jak również „Wielkie żarcie” w reżyserii Krzysztofa Kopki.

Jedną z niebywałych atrakcji było również, wspomniane wcześniej Forum Fotografii. Na tę imprezę, już po raz trzeci, zawitali najlepsi fotografowie teatralni z Polski. Jednym z gości był światowej sławy artysta fotografik – Adam Bujak.

Trzeba jednak przyznać, że najbardziej interesującym i oczekiwanym z niecierpliwością punktem teatralnego weekendu, była premiera recitalu Marty Zięby pt. "Placebo".

Recital wręcz wbił w fotele wszystkich obecnych.

Ostatniego dnia teatralnego maratonu, na dużej scenie odbyła się inauguracja III Wałbrzyskich Fanaberii Teatralnych. Z tej okazji na wałbrzyskiej scenie królował spektakl "Dialogi o zwierzętach" w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego.

Tym krótkim tekstem nie da się niestety oddać ogromu tegoż przedsięwzięcia. Trzeba przyznać, że było gorąco, cały weekend aż kipiał od nadmiaru atrakcji.

Ci, którzy z jakiś powodów; czy to braku zainteresowania, czy też czasu; nie mogli uczestniczyć w tym wałbrzyskim święcie teatru, mają czego żałować, tym bardziej, że na najbliższą imprezę tego typu przyjdzie im, znając życie, troszkę poczekać (najmniej rok).

Natomiast ci wszyscy, którym udało uczestniczyć się w tej niecodziennej imprezie, wspominają ją z rozrzewnieniem.

PM

Nowe Wiadomości Wałbrzyskie

4 kwietnia 2005