PRAPREMIERA POLSKA 16 LISTOPADA 2018 NA SCENIE KAMERALNEJ
CZAS TRWANIA: 65 MIN
Spektakl PO NAS CHOĆBY KOSMOS wg tekstu Sibylle Berg jest przede wszystkim opowieścią o Millenialsach – pokoleniu, które właśnie wchodzi w dorosłość. O fantazji na temat rzeczywistości ery cyfrowej, którą stworzyła wcześniejsza generacja babyboomersów. O tym, że wyprawa na marsa po lepszy świat nigdy nie będzie miała miejsca, jeśli jedyne co mamy w zanadrzu to bujna wyobraźnia. O wielkich czynach i kulcie niedojrzałości. O diagnozie współczesnych 30 latków i świecie, który funkcjonuje już niemal zupełnie na ich zasadach. O jałowych buntownikach przeciwko skrajnie prawicowym porządkom.
Spektakl zrealizowany w ramach z ogniem w głowie 3 polsko-niemieckich spotkań z teatrem dla młodzieży – 19. Dni dramaturgii.
Z ogniem w głowie 3. Jest współfinansowane przez fundację współpracy polsko-niemieckiej oraz ze środków z budżetu województwa dolnośląskiego.
Partner projektu: Kinder- Und Jugendtheaterzentrum In Der Bundesrepublik Deutschland (Frankfurt Am Main) Partner Teatru: Goethe-Institut
Partner spektaklu: Wałbrzyski Ośrodek Kultury
Sibylle Berg. Ur. 2 czerwca 1962 roku w Weimarze. Prozatorka, dramatopisarka, eseistka i felietonistka. Po udanej ucieczce z dawnego nrd imała się różnych prac, także fizycznych. W 1984 roku rozpoczęła karierę pisarską w Hamburgu, pisząc do tygodników „die zeit” i „stern”. Po wydaniu debiutanckiej powieści “ludzie szukają szczęścia i umierają ze śmiechu” (1997) okrzyknięto ją największą skandalistką literatury niemieckiej. Jest laureatką prestiżowych nagród Marburger Literaturpreis (2000) i Wolfgang-Koeppen-Preis (2008). Mieszka w Szwajcarii. W Wałbrzychu Marianne Wendt wystawiła jej dramat „Pies Kobieta Mężczyzna” (2004).
Prawa autorskie Sibylle Berg do sztuki reprezentuje AGENCJA ADIT.