teatr w wałbrzychu teatr w wałbrzychu
A A + A ++
ikona ikona
Tekst: Sibylle Berg
Reżyseria: Paweł Świątek
Przekład: Iwona Nowacka
Scenografia i kostiumy: Karolina Mazur
Zdjęcia: Bartek Warzecha
Trailer: Maciej Bartkiewicz
PO NAS CHOĆBY KOSMOS

PRAPREMIERA POLSKA 16 LISTOPADA 2018 NA SCENIE KAMERALNEJ
CZAS TRWANIA: 65 MIN

Spektakl PO NAS CHOĆBY KOSMOS wg tekstu Sibylle Berg jest  przede wszystkim opowieścią o Millenialsach – pokoleniu, które właśnie wchodzi w dorosłość. O fantazji na temat rzeczywistości ery cyfrowej, którą stworzyła wcześniejsza generacja babyboomersów. O tym, że wyprawa na marsa po lepszy świat nigdy nie będzie miała miejsca, jeśli jedyne co mamy w zanadrzu to bujna wyobraźnia. O wielkich czynach i kulcie niedojrzałości. O diagnozie współczesnych 30 latków i świecie, który funkcjonuje już niemal zupełnie na ich zasadach. O jałowych buntownikach przeciwko skrajnie prawicowym porządkom. 

Spektakl zrealizowany w ramach z ogniem w głowie 3 polsko-niemieckich spotkań z teatrem dla młodzieży – 19. Dni dramaturgii.

Z ogniem w głowie 3. Jest współfinansowane przez fundację współpracy polsko-niemieckiej oraz ze środków z budżetu województwa dolnośląskiego. 

Partner projektu: Kinder- Und Jugendtheaterzentrum In Der Bundesrepublik Deutschland (Frankfurt Am Main) Partner Teatru: Goethe-Institut 

Partner spektaklu: Wałbrzyski Ośrodek Kultury 

Sibylle Berg. Ur. 2 czerwca 1962 roku w Weimarze. Prozatorka, dramatopisarka, eseistka i felietonistka. Po udanej ucieczce z dawnego nrd imała się różnych prac, także fizycznych. W 1984 roku rozpoczęła karierę pisarską w Hamburgu, pisząc do tygodników „die zeit” i „stern”. Po wydaniu debiutanckiej powieści “ludzie szukają szczęścia i umierają ze śmiechu” (1997) okrzyknięto ją największą skandalistką literatury niemieckiej. Jest laureatką prestiżowych nagród Marburger Literaturpreis (2000) i Wolfgang-Koeppen-Preis (2008). Mieszka w Szwajcarii. W Wałbrzychu Marianne Wendt wystawiła jej dramat „Pies Kobieta Mężczyzna” (2004). 

Prawa autorskie Sibylle Berg do sztuki reprezentuje AGENCJA ADIT.

N
A
G
R
O
D
Y