Tekst: Sibylle Berg
Reżyseria: Paweł Świątek
Przekład: Iwona Nowacka
Scenografia i kostiumy: Karolina Mazur
Zdjęcia: Bartek Warzecha
Trailer: Maciej Bartkiewicz

Obsada: Karolina Bruchnicka / Karolina Krawiec, Angelika Cegielska, Dorota Furmaniuk, Joanna Łaganowska, Czesław Skwarek

P
O

N
A
S

C
H
O
Ć
B
Y

K
O
S
M
O
S

PRAPREMIERA POLSKA 16 LISTOPADA 2018 NA SCENIE KAMERALNEJ
CZAS TRWANIA: 60 MIN

 

SPEKTAKL PO NAS CHOĆBY KOSMOS WG TEKSTU SIBYLLE BERG JEST  PRZEDE WSZYSTKIM OPOWIEŚCIĄ O MILLENIALSACH – POKOLENIU, KTÓRE WŁAŚNIE WCHODZI W DOROSŁOŚĆ. O FANTAZJI NA TEMAT RZECZYWISTOŚCI ERY CYFROWEJ, KTÓRĄ STWORZYŁA WCZEŚNIEJSZA GENERACJA BABYBOOMERSÓW. O TYM, ŻE WYPRAWA NA MARSA PO LEPSZY ŚWIAT NIGDY NIE BĘDZIE MIAŁA MIEJSCA, JEŚLI JEDYNE CO MAMY W ZANADRZU TO BUJNA WYOBRAŹNIA. O WIELKICH CZYNACH I KULCIE NIEDOJRZAŁOŚCI. O DIAGNOZIE WSPÓŁCZESNYCH 30 LATKÓW I ŚWIECIE, KTÓRY FUNKCJONUJE JUŻ NIEMAL ZUPEŁNIE NA ICH ZASADACH. O JAŁOWYCH BUNTOWNIKACH PRZECIWKO SKRAJNIE PRAWICOWYM PORZĄDKOM. 

 

SPEKTAKL ZREALIZOWANY W RAMACH Z OGNIEM W GŁOWIE 3 POLSKO-NIEMIECKICH SPOTKAŃ Z TEATREM DLA MŁODZIEŻY – 19. DNI DRAMATURGII.

Z OGNIEM W GŁOWIE 3. JEST WSPÓŁFINANSOWANE PRZEZ FUNDACJĘ WSPÓŁPRACY POLSKO-NIEMIECKIEJ ORAZ ZE ŚRODKÓW Z BUDŻETU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO. 

PARTNER PROJEKTU: KINDER- UND JUGENDTHEATERZENTRUM IN DER BUNDESREPUBLIK DEUTSCHLAND (FRANKFURT AM MAIN) PARTNER TEATRU: GOETHE-INSTITUT 

PARTNER SPEKTAKLU: WAŁBRZYSKI OŚRODEK KULTURY 

 

SIBYLLE BERG. UR. 2 CZERWCA 1962 ROKU W WEIMARZE. PROZATORKA, DRAMATOPISARKA, ESEISTKA I FELIETONISTKA. PO UDANEJ UCIECZCE Z DAWNEGO NRD IMAŁA SIĘ RÓŻNYCH PRAC, TAKŻE FIZYCZNYCH. W 1984 ROKU ROZPOCZĘŁA KARIERĘ PISARSKĄ W HAMBURGU, PISZĄC DO TYGODNIKÓW „DIE ZEIT” I „STERN”. PO WYDANIU DEBIUTANCKIEJ POWIEŚCI “LUDZIE SZUKAJĄ SZCZĘŚCIA I UMIERAJĄ ZE ŚMIECHU” (1997) OKRZYKNIĘTO JĄ NAJWIĘKSZĄ SKANDALISTKĄ LITERATURY NIEMIECKIEJ. JEST LAUREATKĄ PRESTIŻOWYCH NAGRÓD MARBURGER LITERATURPREIS (2000) I WOLFGANG-KOEPPEN-PREIS (2008). MIESZKA W SZWAJCARII. W WAŁBRZYCHU MARIANNE WENDT WYSTAWIŁA JEJ DRAMAT „PIES KOBIETA MĘŻCZYZNA” (2004). 

PRAWA AUTORSKIE SIBYLLE BERG DO SZTUKI REPREZENTUJE AGENCJA ADIT.

N
A
G
R
O
D
Y