teatr w wałbrzychu teatr w wałbrzychu
A A + A ++
ikona ikona

times new roman wałbrzyski
czyli literacki Wałbrzych

Na Wasze liczne prośby związane z marzeniem o powrocie Kanapy Teatralnej, powołujemy do życia nowoczesną formę cyklicznych spotkań autorskich w SZANIAWSKX.

times new roman wałbrzyski będzie przybliżał twórczość osób, które opowiadają swój świat poezją i prozą, ale nie miały okazji lub odwagi opowiadać głośno.

Edycja trzecia: Justa Nawrocka i jej „Życie pośmiertne zwierząt futerkowych”. Sceny z życia małżeńskiego czyli toksyczne relacje, przemoc i zdrady. Pesymistyczna wizja związku kobiety i mężczyzny, właściwie stwierdzenie, że taki związek udany być nie może. Czy z takim odczytaniem powieści zgodzi się jej autorka? Spotkamy się 11 kwietnia 2024 r. o godzinie 19:30 w teatralnym foyer. Bilety w kasie oraz TUTAJ.

 

Edycja druga: Zbigniew Michurski. W swojej debiutanckiej
książce opisuje losy ludzi z niepełnosprawnościami w relacjach damsko–męskich, społecznych, zawodowych, rodzinnych i artystycznych.

Spotkanie odbyło 7 marca 2024 o godz.19:30.

 

W ramach pierwszego spotkania poznaliśmy opowieści jednego z naszych aktorów, Ryszarda Węgrzyna. Obok aktorstwa od lat nieregularnie prowadzi bloga https://blog-rikko.pl , a jego felietony pojawiały się w wałbrzyskich gazetach. Tym razem przyjrzymy się jednak jego książce pt. NASZEJ TRÓJCY HISTORIA, która jest opowieścią o ośmiu latach życia z chorobą nowotworową jego żony.

Fragmenty książki były publikowane na stronie: https://naszejtrojcyhistoria.pl/

Spotkanie odbyło się w sobotę 3 lutego 2024 r. w teatralnym foyer.