teatr w wałbrzychu teatr w wałbrzychu
A A + A ++
ikona ikona

DOM AKTORA. POCZĄTEK – mix odcinków 1 – 3

wałbrzyski serial kabaretowy
tekst i reżyseria: Michał Walczak
muzyka: Tomasz Gadzina
aranżacja przestrzeni i kostiumów: Katarzyna Szukszta

Obsada:
Karolina Krawiec, Rozalia Mierzicka, Davina Reeves [g], Irena Wójcik, Ewelina Żak, Mirosława Żak, Włodzimierz Dyła [g], Rafał Kosowski, Filip Perkowski, Tomasz Pisarek [g], Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn

„Początek” to trzy odcinki wałbrzyskiego serialu, podróż do trzech nieodgadnionych miejsc na mapie miasta. Jeśli myślisz, że wiesz, co robią wałbrzyscy aktorzy po pracy, jesteś w błędzie. Jeśli wydaje Ci się, że Galeria Victoria to handlowa arkadia, to znaczy, że nigdy nie byłeś na zapleczu. Jeśli sądzisz, że w legendarnym Hotelu Sudety hula dziś tylko wiatr, to znaczy, że nie odważyłeś się wejść do wnętrza kolosa.

Michał Walczak, autor nagrodzonego „Wdechą 2013” komediowego show „Pożar w burdelu” oraz ekipa nieustraszonych artystów proponują pełną humoru i dreszczyku wędrówkę po „trójkącie bermudzkim” Wałbrzycha. Absurdalny dowcip, luźna forma, inspirowane pomysłami aktorów piosenki układają się w niekończący się ciąg ekscesów, zagadek, dramatów i romansów.
Gdy nadchodzi późna pora,
Dom Aktora, Dom Aktora!

Współproducentem Kabaretu DOM AKTORA. POCZĄTEK mix odcinków 1-3
jest CERSANIT III S.A. Mecenas Teatru

Odcinek 3 TAJEMNICA HOTELU SUDETY

tekst i reżyseria: Michał Walczak
muzyka: Tomasz Gadzina
aranżacja przestrzeni i kostiumów: Katarzyna Szukszta

Obsada:
Karolina Krawiec, Rozalia Mierzicka, Irena Wójcik, Ewelina Żak, Mirosława Żak, Rafał Kosowski, Filip Perkowski, Tomasz Pisarek (gościnnie), Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn

Kolejna odsłona serialu kabaretowego, w którym Michał Walczak z „ekipą z Wałbrzycha” podejmuje zabawną i przejmującą wiwisekcję wałbrzyskiego życia teatralnego i miejskiego, splecionego z osobistymi doświadczeniami aktorów. Akcja przenosi się tym razem do legendarnego Hotelu „Sudety”, którego długie korytarze i opuszczone pokoje kryją wiele tajemnic. Trzeci odcinek DOMU AKTORA to powrót do dawnych dobrych czasów, gdy duma Wałbrzycha gościła cinkciarzy, gangsterów, polityków i gwiazdy estrady. Podróż do wnętrza kolosa. Czy ten przywita nowych gości przyjaźnie? Co im zaśpiewa i kto zdąży na ostatni Guliwer?

Odcinek 2. ZBRODNIA W GALERII VICTORIA

reżyseria: Michał Walczak
scenariusz: Michał Walczak & zespół
muzyka: Tomasz Gadzina
aranżacja przestrzeni i kostiumów: Katarzyna Szukszta

Obsada:
Rafał Kosowski, Rozalia Mierzicka, Filip Perkowski, Tomasz Pisarek [g], Davina Reeves [g], Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn, Ewelina Żak, Mirosława Żak.

Wałbrzyski serial kabaretowy – premiera 2. odcinka kabaretowego serialu Michała Walczaka, opowiadającego o życiu aktorów po pracy. Absurdalny dowcip, luźna forma, inspirowane pomysłami aktorów piosenki układają się w kolejną odsłonę serialu spod znaku: ekscesy, dramaty, zagadki, romanse. Pierwszy odcinek pt. „OSTATNI GULIWER” zaprezentowany został w czerwcu.

Odcinek 1 OSTATNI GULIWER

reżyseria: Michał Walczak
scenariusz: Michał Walczak & zespół
muzyka: Tomasz Gadzina
aranżacja przestrzeni i kostiumów: Katarzyna Szukszta

Obsada:
Karolina Krawiec, Rozalia Mierzicka, Irena Wójcik,Ewelina Żak, Mirosława Żak, Włodzimierz Dyła [g], Rafał Kosowski, Filip Perkowski, Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn

Po dziesięciu latach od czasu prapremiery dramatu „Piaskownica” wyreżyserowanej przez Piotra Kruszczyńskiego, dramatopisarz powraca do Wałbrzycha. Autor kultowego w Warszawie komediowego show „Pożar w burdelu” tym razem zabiera wałbrzyską publiczność w podróż po … nawiedzonym domu aktora.

Bohaterami są ar­tyści sceny wał­brzy­skiej po pracy. Kolejna pre­miera, ko­lejny re­żyser, ko­lejne prze­kro­czenie. Wracają do domu ak­tora zmę­czeni, ale szczę­śliwi. Chcą się wy­spać, lecz oto coś dziw­nego błąka się no­cami po ko­ry­ta­rzach. Nie daje im za­snąć. Co to? Wypalenie? Kryzys? Może duch aktora-​​​​samobójcy? Czym się różni dom ak­tora od zwy­kłego domu?
Imprezy. Romanse. Ekscesy. Duchy.