teatr w wałbrzychu teatr w wałbrzychu
A A + A ++
ikona ikona

"Był sobie Andrzej…" będzie spektaklem o legendach polskiej kultury, o polskim teatrze, o narracjach tworzonych przez artystów do opisania polskiego społeczeństwa, wreszcie próbą odpowiedzi na pytanie o relacje pomiędzy twórcą a widzem.

– Przysłowie mówi, że o gustach się nie dyskutuje. My chcemy dyskutować właśnie o guście, a co za tym idzie o polskiej kulturze. Chcemy skonfrontować przeszłość ze współczesnością, mity dotyczące polskiej kultury z postulatami nowych twórców. Poszukać odpowiedzi co właściwie znaczy dobry gust? W jaki sposób się kształtuje. Czy nie dyskutujemy o guście, bo jesteśmy społeczeństwem pluralistycznym, czy może dlatego, że nie ma o czym dyskutować, bo wiemy, że dobry gust jest tylko jeden? – pisze o spektaklu Paweł Demirski, autor tekstu spektaklu.

"Był sobie Andrzej Andrzej Andrzej i Andrzej" reżyseruje Monika Strzępka. Za scenografię odpowiada Michał Korchowiec, a muzykę skomponował Jan Suświłło. Na premierę "Był sobie Andrzej Andrzej Andrzej i Andrzej" zapraszamy do Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu 22 maja w sobotę o godz. 19.00. Kolejne spektakle 23 maja w niedzielę o godz. 19.00 oraz 25 maja we wtorek j o godz. 19.00. Spektakl będzie grany na Scenie Kameralnej.

Premiera "Dynastii" została przełożona na 20 czerwca. Spektakl o tym tytule będzie też do zobaczenia od poniedziałku 21 czerwca do czwartku 24 czerwca.

"Nowa premiera tuż, tuż"
AJ
Tygodnik Wałbrzyski nr 20/17.05.
19-05-2010