teatr w wałbrzychu teatr w wałbrzychu
A A + A ++
ikona ikona
Tekst i reżyseria: Michał Buszewicz
Scenografia i kostiumy: Dorota Nawrot
Muzyka: Krzysztof Chodkiewicz
Choreografia: Marcela Lopez
Obsada: Dorota Furmaniuk, Joanna Łaganowska, Aleksandra Matlingiewicz [g], Irena Wójcik, Piotr Czarniecki, Mateusz Flis, Wojciech Marek Kozak, Mikołaj Krzeszowiec, Ryszard Węgrzyn
Spektakl powstał z inspiracji książką POLAK SPRZEDA ZMYSŁY Konrada Oprzędka.
POLAK SPRZEDA ZMYSŁY

PREMIERA: 6.10.2023 na Dużej Scenie
CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 90 min

Gdybyśmy mieli typować jedną z dziwniejszych narodowych wad, na pewno byłoby nią zbieractwo. Lubujemy się we wszystkich starociach, durnostojkach, przydasiach, kurzołapach, duperelach, wihajstrach, szpargałach, pierdółkach i tegesach. Pamiątki mają ważne miejsca w naszych domach i są nienaruszalne. Można się ich pozbyć tylko przez przypadkowe zniszczenie. Ale czy ta narastająca kolekcja nie trzyma nas przypadkiem w miejscu? Czy nie powstrzymuje nas przed wyruszeniem w przyszłość i nie nakazuje bezpiecznie kręcić się w kółko?

Reportaże Konrada Oprzędka opowiadają o ludziach, którzy poprzez ogłoszenia drobne próbują nawiązać kontakt z klientami mogącymi pozbawić ich trudnego balastu. Materialnego ale i emocjonalnego. W naszej fantazji z osób które zebrały się za sprawą drobnego ogłoszenia zamieszczonego przez Jacka, zawiązała się wędrowna grupa osób próbujących sprzedać przedmioty, z którymi łączy je kłopotliwa relacja.

Kłopotliwa więź z przedmiotem – to punkt wyjścia do opowieści i próby sprzedaży. A może to nie przedmiot jest na sprzedaż a opowieść o nim? A może to nie o przedmiocie opowieść, tylko o właścicielu?Spektakl bierze udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

 

P
R
O
G
R
A
M

N
A
G
R
O
D
Y