teatr w wałbrzychu teatr w wałbrzychu
A A + A ++
ikona ikona
Tekst i dramaturgia: Daria Kubisiak z inspiracji „Cierpieniami młodego Wertera” Johanna Wolfganga von Goethego oraz filmem „A potem nie było już nikogo” Renégo Claira
Reżyseria i choreografia: Cezary Tomaszewski
Scenografia: BRACIA (Maciej Chorąży + Agnieszka Klepacka)
Muzyka na żywo i przygotowanie wokalne: Weronika Krówka
Reżyseria świateł: Jędrzej Jęcikowski
Charakteryzacja: Kacper Rączkowski
Zdjęcia: Bartek Warzecha
Obsada: Sara Celler-Jezierska [g], Weronika Krówka [g], Rafał Kosowski, Dariusz Maj [g], Filip Perkowski, Dariusz Skowroński, Piotr Tokarz
INSTYTUT GOETHEGO

PREMIERA 19 LISTOPADA 2018 NA DUŻEJ SCENIE
CZAS TRWANIA: 100 MIN

Siedem osób zostaje zaproszonych do tajnego projektu w instytucie Goethego mającego swoją siedzibę na Zamku Książ w mieście Waldenburg. Gdy w tajemniczy sposób ginie jeden z nich, uczestnicy projektu zdają sobie sprawę, że zostali wplątani w aferę kryminalną. Niespodziewane wydarzenia i mordercze listy tajemniczego Wertera budzą w nich lęk i ciekawość zarazem. Pięciu bohaterów o pseudonimie Wilhelm oraz Pani Leere i Pani Gefűhl postanawiają sprostać postawionym im zadaniom i dowiedzieć się, kto lub co jest powodem zabójczych sytuacji.
Lektura listów Wertera do przyjaciela budzi w nich skrajne emocje od współczucia do współodczuwania. Wraz Z Werterem przechodzą emocjonalną drogę egzystencjalnych lęków, smutku, melancholii, romantycznej miłości, obłędu i samobójczych śmierci, którym nierzadko towarzyszy muzyka.

OBSADA:

WILHELM I STURM – DARIUSZ SKOWROŃSKI 
WILHELM II DRANG – PIOTR TOKARZ
WILHELM III ANGST – RAFAŁ KOSOWSKI
DR WILHELM IV WELTSCHMERZ – FILIP PERKOWSKI 
WILHELM V WAHNSINN – DARIUSZ MAJ [G]
PANI LEERE – SARA CELLER-JEZIERSKA [G]
PANI GEFUHL – WERONIKA KRÓWKA [G]

Premiera spektaklu stanowiła uroczyste zakończenie z ogniem w głowie 3 polsko-niemieckich spotkań z teatrem dla młodzieży – 19. Dni dramaturgii. Spektakl realizowany w ramach projektu „OGIEŃ W GŁOWIE 3.” Polsko-niemieckie spotkania z teatrem dla młodzieży.

Z OGNIEM W GŁOWIE 3. Było współfinansowane przez fundację współpracy polsko-niemieckiej oraz ze środków z budżetu województwa dolnośląskiego.

Partner projektu: KINDER- UND JUGENDTHEATERZENTRUM IN DER BUNDESREPUBLIK DEUTSCHLAND (FRANKFURT AM MAIN)

Partner teatru: GOETHE-INSTITUT