Tekst i dramaturgia: Daria Kubisiak z inspiracji „Cierpieniami młodego Wertera” Johanna Wolfganga von Goethego oraz filmem „A potem nie było już nikogo” Renégo Claira
Reżyseria i choreografia: Cezary Tomaszewski
Scenografia: BRACIA (Maciej Chorąży + Agnieszka Klepacka)
Muzyka na żywo i przygotowanie wokalne: Weronika Krówka
Reżyseria świateł: Jędrzej Jęcikowski
Charakteryzacja: Kacper Rączkowski
Zdjęcia: Bartek Warzecha
Obsada: Sara Celler-Jezierska [g], Weronika Krówka [g], Rafał Kosowski, Dariusz Maj [g], Filip Perkowski, Dariusz Skowroński, Piotr Tokarz
I
N
S
T
Y
T
U
T

G
O
E
T
H
E
G
O

PREMIERA 19 LISTOPADA 2018 NA DUŻEJ SCENIE
CZAS TRWANIA: 100 MIN

SIEDEM OSÓB ZOSTAJE ZAPROSZONYCH DO TAJNEGO PROJEKTU W INSTYTUCIE GOETHEGO MAJĄCEGO SWOJĄ SIEDZIBĘ NA ZAMKU KSIĄŻ W MIEŚCIE WALDENBURG. GDY W TAJEMNICZY SPOSÓB GINIE JEDEN Z NICH, UCZESTNICY PROJEKTU ZDAJĄ SOBIE SPRAWĘ, ŻE ZOSTALI WPLĄTANI W AFERĘ KRYMINALNĄ. NIESPODZIEWANE WYDARZENIA I MORDERCZE LISTY TAJEMNICZEGO WERTERA BUDZĄ W NICH LĘK I CIEKAWOŚĆ ZARAZEM. PIĘCIU BOHATERÓW O PSEUDONIMIE WILHELM ORAZ PANI LEERE I PANI GEFŰHL POSTANAWIAJĄ SPROSTAĆ POSTAWIONYM IM ZADANIOM I DOWIEDZIEĆ SIĘ, KTO LUB CO JEST POWODEM ZABÓJCZYCH SYTUACJI. 

LEKTURA LISTÓW WERTERA DO PRZYJACIELA BUDZI W NICH SKRAJNE EMOCJE OD WSPÓŁCZUCIA DO WSPÓŁODCZUWANIA. WRAZ Z WERTEREM PRZECHODZĄ EMOCJONALNĄ DROGĘ EGZYSTENCJALNYCH LĘKÓW, SMUTKU, MELANCHOLII, ROMANTYCZNEJ MIŁOŚCI, OBŁĘDU I SAMOBÓJCZYCH ŚMIERCI, KTÓRYM NIERZADKO TOWARZYSZY MUZYKA.

OBSADA:

WILHELM I STURM – DARIUSZ SKOWROŃSKI 
WILHELM II DRANG – PIOTR TOKARZ
WILHELM III ANGST – RAFAŁ KOSOWSKI
DR WILHELM IV WELTSCHMERZ – FILIP PERKOWSKI 
WILHELM V WAHNSINN – DARIUSZ MAJ [G]
PANI LEERE – SARA CELLER-JEZIERSKA [G]
PANI GEFUHL – WERONIKA KRÓWKA [G]

PREMIERA SPEKTAKLU STANOWIŁA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE Z OGNIEM W GŁOWIE 3 POLSKO-NIEMIECKICH SPOTKAŃ Z TEATREM DLA MŁODZIEŻY – 19. DNI DRAMATURGII.

SPEKTAKL REALIZOWANY W RAMACH PROJEKTU „OGIEŃ W GŁOWIE 3.” POLSKO-NIEMIECKIE SPOTKANIA Z TEATREM DLA MŁODZIEŻY.

Z OGNIEM W GŁOWIE 3. BYŁO WSPÓŁFINANSOWANE PRZEZ FUNDACJĘ WSPÓŁPRACY POLSKO-NIEMIECKIEJ ORAZ ZE ŚRODKÓW Z BUDŻETU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO.

PARTNER PROJEKTU: KINDER- UND JUGENDTHEATERZENTRUM IN DER BUNDESREPUBLIK DEUTSCHLAND (FRANKFURT AM MAIN)

PARTNER TEATRU: GOETHE-INSTITUT