teatr w wałbrzychu teatr w wałbrzychu
A A + A ++
ikona ikona

Tekst: Martyna Majewska na podstawie bestsellerowej książki Remigiusza Ryzińskiego wydanej przez Wydawnictwo Czarne Spółka z o.o. z siedzibą w Wołowcu „Moje życie jest moje. Opowieści o wolności i pożądaniu”

Reżyseria: Martyna Majewska

Scenografia i kostiumy: Karolina Mazur i Martyna Majewska

Video: Konrad Śniady

Muzyka: Dawid Majewski

Inspicjentka: Anna Solarek

Zdjęcia: Tobiasz Papuczys

Obsada: Angelika Cegielska ze specjalnym udziałem Aleksandra Kalety

CUDOWNE I POŻYTECZNE. O SEKSIE

PRAPREMIERA 6 LISTOPADA 2020 GODZ. 19:00 NA SCENIE KAMERALNEJ
CZAS TRWANIA: 90 MIN

Dlaczego mówienie o seksie jest tabu? Jak scenicznie zmierzyć się z tematem, jednocześnie nie będąc oskarżonym o prowokację, perwersję czy przekroczenie granic intymności? Nasza propozycja odpowiedzi brzmi bardzo prosto, choć w realizacji wcale taka nie jest… staramy się mówić wprost. 
W bardzo intymnej, scenicznej interpretacji książki „Moje życie jest moje” Remigiusza Ryzińskiego w sposób nieunikniony dotykamy skrajności. Balansujemy pomiędzy czułością a wulgarnością, baśniową fantazją a pornografią, moralnością a pożądliwością itd. Seks jest formą spełnienia, odpowiedzią na opresję, władzą, przyjemnością, zatratą i w końcu także: miłością – pisze we wstępie autor. Na scenie staramy się powołać wszystkie te jakości, żadnej się powściągając i nie bojąc się. 

Seks wymyka się interpretacji. Może zostać natomiast opowiedziany – z tego założenia staramy się korzystać, powołując kilkanaście kolejnych opowieści o różnych odcieniach seksu, który uprawiamy, o którym marzymy i którego nieprzerwanie się wstydzimy.

Ostrzeżenie: w spektaklu poruszane są zagadnienia społecznie uważane za tabu, występuje słownictwo powszechnie uznawane za obraźliwe i wulgarne, oraz pojawiają się odniesienia do różnego rodzaju aktów płciowych oraz psychicznej i fizycznej przemocy seksualnej.

Widzów powyżej 18 roku życia zapraszamy na własną odpowiedzialność.
W spektaklu zostały użyte światła stroboskopowe.

Spektakl brał udział w 27. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.