teatr w wałbrzychu teatr w wałbrzychu
A A + A ++
ikona ikona

W SZANIAWSKIM kolejne czytanie z serii CZARNE NA BIAŁO. Będzie to intymne spotkanie z tematem niepełnosprawności – czytamy fragmenty książki  Jacka Hołuba ŻEBY UMARŁO PRZEDE MNĄ. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci.
Jacek Hołub napisał książkę by pokazać, co matki niepełnosprawnych dzieci przeżywają na co dzień. Oddaje głos pięciu kobietom, których opowieści spisywał przez rok. Czytanie połączone będzie ze spotkaniem autorskim i warsztatem z Jackiem Hołubem.

Reżyseria: Grzegorz Jaremko
Oprawa dźwiękowa i wizualna na żywo: grupa Kondensator Przepływu
Obsada: Magdalena Osińska [g], Lena Schimscheiner [g], Irena Wójcik

Projekt CZYTAMY NA GŁOS. NAJLEPSZA LITERATURA W SZANIAWSKIM dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury – priorytet: Promocja Czytelnictwa realizowany przez Instytut Książki.
Projekt dofinansowano ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Dolnośląskiego

CZYTAMY: 27 PAŹDZIERNIKA 2018 / SOBOTA / GODZ. 19:30 / SCENA KAMERALNA / BILET ZA ZŁOTÓWKĘ

 

Dwudniowy WARSZTAT REPORTERSKI – prowadzenie Jacek Hołub
27 października / sobota /– w godz. 11.00 – 14.00
28.10 Niedziela /– w godz. 10.30 – 12.30

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w warsztatach prosimy o nadesłanie krótkiego listu motywacyjnego lub małej próbki literackiej na adres promocja@teatr.walbrzych.pl do 24 października 2018 r.

Jacek Hołub* – przez trzynaście lat był dziennikarzem „Gazety Wyborczej”. Publikował m.in. także w „Dużym Formacie”, „Wysokich Obcasach”, „Ale Historia” i „Newsweeku Historia”. Laureat nagrody „Ostre Pióro” przyznawanej przez Business Centre Club. Rzecznik Towarzystwa „J-elita”, które pomaga osobom z nieswoistymi chorobami zapalnymi jelit (od 2001 roku zmaga się z nieuleczalną chorobą Leśniowskiego-Crohna). Współpracownik portalu Niepełnosprawni.pl i magazynu „Integracja”. Z wykształcenia politolog i PRowiec. Żonaty, miłośnik przyrody, wędkuje.

Śledź i polub nas:
fb-share-icon