teatr w wałbrzychu teatr w wałbrzychu
A A + A ++
ikona ikona

Po raz pierwszy we wspólnym projekcie:
Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA i Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu
Międzynarodowy Dzień Dziecka 2017
OD GNIEZNA DO WAŁBRZYCHA. PE EL

1 czerwca 2017 / godz. 11.00 / AMFITEATR plac Teatralny / WGS BWA ul. Słowackiego 26

To propozycja, która łączy zabawę z edukacją!
Wydarzenie składać się będzie z trzech części:
CZYTANIA / KONKURSU ILUSTRATORSKIEGO / WYSTAWY

Podczas CZYTANIA poznamy Polskę, jej największe atrakcje turystyczne i geografię, czeka nas też lekcja historii i rywalizacja w KONKURSIE ILUSTRATORSKIM. W końcu wszyscy razem zobaczymy WYSTAWĘ w Biurze Wystaw Artystycznych. Do udziału w CZYTANIU I KONKURSIE zaprosiliśmy wałbrzyskie szkoły podstawowe i gimnazja, będą z nami: Szkoły Podstawowe: Nr 26 i 28, Gimnazja: Nr 4, 9,12, 13 oraz Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk”

CZYTANIE

przewodnika po naszym kraju KROPKA PE EL Andrzeja Paulukiewicza wydanego przez Wydawnictwo DWIE SIOSTRY, dla młodzieży, ale i całych rodzin! Od Mieszka I po wejście polski do Unii Europejskiej – najważniejsze wydarzenia, fakty, ludzie. Co dla młodych ludzi okaże się ważne?

Aktorzy „Szaniawskiego”, muzyka na żywo, dużo poczucia humoru, nieoczywista inscenizacja i wielka podróż po Polsce… bez ruszania się z miejsca.

reżyseria i adaptacja: Łukasz Zaleski; muzyka na żywo: Kamil Tuszyński
czytają: Angelika Cegielska, Joanna Łaganowska, Irena Wójcik, Czesław Skwarek

Miejsce: Amfiteatr (plac Teatralny) / godz. 11.00

KONKURS ILUSTRATORSKI

zaproszone szkoły zmierzą się w konkursie, który polegał będzie na przedstawieniu wylosowanego wcześniej okresu z historii Polski. Może to będzie kraj Piastów albo Jagiellonów, XX wiek albo Rzeczpospolita pod zaborami? Z czym kojarzy się ten okres młodym ludziom? Jakie nazwiska, wydarzenia uznają za najważniejsze? Przyjrzyjmy się Polsce ich oczami? Na wielkich planszach, tuż przed Teatrem, młodzi ludzie będą mieli szansę pokazać swoje talenty malarskie i… wiedzę historyczną. Wielkie emocje, ocena jury i nagrody! A może ich prace zawisną niebawem w BWA?
Miejsce: Amfiteatr (plac Teatralny) / godz. 12.00

WYSTAWA

Po zakończeniu konkursu ilustratorskiego – spacer do Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA na wystawę CHRZEST POLSKI W ILUSTRACJACH (najwybitniejszych ilustratorów naszego kraju, laureatów wielu nagród), upamiętniającą wydarzenie, którego 1050 rocznica minęła w 2016 roku. Wałbrzych jest kolejnym miejscem na trasie Wystawy, stąd opóźniony termin obchodów rocznicowych.

Miejsce: WGS BWA (ul. Słowackiego 26) / godz. 13.40

Śledź i polub nas:
fb-share-icon