teatr w wałbrzychu teatr w wałbrzychu
A A + A ++
ikona ikona
Na podstawie:
Joke van Leeuwen
Toen mijn vader een struik werd
Em. Querido’s Kinderboekenuitgeverij, 2004

Przekład: Jadwiga Jędryas
Reżyseria: Jakub Skrzywanek
Adaptacja i dramaturgia: Klaudia Hartung-Wójciak
Działania edukacyjne: Dorota Kowalkowska ,
Współpraca pedagogiczna: Małgorzata Simm, Ewa Węgrzyn-Jonek
Scenografia i kostiumy: Agata Skwarczyńska
Muzyka: Anna Stela
Konsultacje merytoryczne: Elżbieta Krawczyk (CEO)
Zdjęcia: Natalia Kabanow

Obsada: Angelika Cegielska, Karolina Krawiec, Irena Wójcik, Michał Kosela, Ryszard Węgrzyn

K
I
E
D
Y

M
Ó
J

T
A
T
A

Z
M
I
E
N
I
Ł

S
I
Ę

W

K
R
Z
A
K
Spektakl Kiedy mój tata zmienił się w krzak jest historią o wojnie i uchodźctwie, ukazaną z perspektywy kilkuletniej dziewczynki – Tody. Tożsamość narratorki nie jest tu jednak określana tylko poprzez status uchodźcy i doświadczenie wojenne. Historia Tody jest przede wszystkim opowieścią o jej domu, wyobraźni, wspomnieniach, babci i listach od ojca, który zmienił się w krzak. Podróż opowiadana przez Todę jest zapisem tego, jak dziewczynka widzi świat, który w obliczu stawianych przez nią podstawowych pytań, wydaje się być jeszcze bardziej absurdalny i pozbawiony logiki. Po spektaklu  młodych widzów zapraszamy na warsztat pedagogiczno-teatralny, który odbywa się w przestrzeni przedstawienia. Produkcja spektaklu została dofinansowania w ramach 2. Edycji Konkursu im. Jana Dormana organizowanego przez Instytut  Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji na stronie: www.dorman.e-teatr.pl Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Dofinansowanie ze środków z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
   
 
  • Konkurs im. Jana Dormana na produkcję spektaklu prezentowanego w szkołach wynika z potrzeby podniesienia jakości artystycznej przedstawień pokazywanych w placówkach oświatowych. Ideą konkursu jest z jednej strony wspieranie szkoły poprzez kształtowanie bogatej i różnorodnej oferty spektakli przygotowanych z myślą o wieku i potrzebach uczniów oraz specyficznych szkolnych warunkach, z drugiej zaś – wspieranie mobilności teatrów i otwieranie ich na wyzwania bezpośredniego kontaktu z widzem poza murami ich instytucji. Patronem konkursu jest Jan Dorman – wybitny twórca polskiego teatru, reżyser i pedagog, wieloletni dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.
  PREMIERA: 20 września 2017 w Zespole Szkół nr 1 im. Ignacego Paderewskiego w Wałbrzychu PRZENIESIENIE NA SCENĘ KAMERALNĄ: 24 maja 2018 Spektakl z warsztatem edukacyjnym* Czas trwania spektaklu: 60 minut Czas trwania działań edukacyjnych: 45–60 minut Grupa wiekowa: 11–14 lat

P
R
O
G
R
A
M

N
A
G
R
O
D
Y