teatr w wałbrzychu teatr w wałbrzychu
A A + A ++
ikona ikona
tekst: Jarosław Murawski
reżyseria: Agata Puszcz
scenografia i kostiumy: Weronika Ranke
muzyka: Krzysztof Kaliski
choreografia: Dorota Furmaniuk
reżyseria świateł: Michał Stajniak
inspicjentka: Iwona Skiba
plakat: Jakub Idzik
zdjęcia: Tobiasz Papuczys
obsada: Dorota Furmaniuk, Mateusz Flis, Rafał Gorczyca, Urszula Gryczewska, Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki, Irena Sierakowska, Wojciech Świeściak, Piotr Tokarz, Dominika Zdzienicka
07 ZGŁOŚ SIĘ

PREMIERA: 25.04.2026 r. na Dużej Scenie 

/ tytuł został wybrany przez widzów Teatru jako drugi do realizacji w otwartym głosowaniu PRAWYBORY U SZANIAWSKIEGO, po DRACULI w reż. Zdenki Pszczołowskiej

Spektakl jest teatralną adaptacją kultowego serialu o poruczniku MO – Sławomirze Borewiczu, polskim odpowiedniku Jamesa Bonda. Istotne w nim będą dwie perspektywy: konkretna opowieść kryminalna oraz fenomen krajowego Agenta 007. Spektakl to również gra z widzami wobec resentymentu za Polską Ludową. Dlatego też podjęcie tego tematu jest dla nas inspirujące, bo czeka nas balansowanie pomiędzy oczekiwaniami widzów a artystycznym przetworzeniem mechanizmu popularności serialu.

W roku 2010 Teatr zrealizował spektakl JAMES BOND: ŚWINIE NIE WIDZĄ GWIAZD w reżyserii Wiktora Rubina, który był artystyczną polemiką z treściami, które niosą za sobą filmy o Jamesie Bondzie. 07 ZGŁOŚ SIĘ wyreżyseruje Agata Puszcz, reżyserka, która w znakomity sposób umie łączyć atrakcyjność sceniczną z nieoczywistością i oryginalnością interpretacji tekstów popkultury.