teatr w wałbrzychu teatr w wałbrzychu
A A + A ++
ikona ikona

PLANOWANE PROJEKTY

AUDIOFONIE. Warsztaty z teatru i muzyki
Projekt cyklu warsztatów, skupionych na zagadnieniach współczesnej muzyki w teatrze. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję do eksplorowania, doświadczania i przeżywania muzyki, a także rozwijania własnej twórczości. W projekcie wezmą udział wybitni znawcy muzyki różnych dziedzin – od muzyki klasycznej po elektronikę. Kompleksowy program projektu dopełnią pokazy dla szerszej widowni: koncerty w wykonaniu zaproszonych artystów, połączone z moderowaną rozmową, a także działania sceniczne przygotowane w trakcie kursu dla warsztatowiczów. 

CHODŹ, POKAŻĘ CI TEATR
Cykl warsztatów przygotowanych do wybranych spektakli. Warsztaty będą prowadzone przez widzów najbardziej związanych z Szaniawskim, którzy mają za sobą doświadczenia innych teatralnych zajęć i chcieliby przekonać do Teatru swoich przyjaciół.

Przy każdym z nich jedna osoba z grupy widzów najbardziej zaangażowanych w działania teatralne, we współpracy z pedagożką teatru, opracuje i będzie prowadziła warsztat dla grupy swoich znajomych, którzy rozpoczynają przygodę z teatrem. Osoba prowadząca będzie miała możliwość podglądania prób do konkretnego monodramu, co wyposaży ją w narzędzia potrzebne do pracy warsztatowej. Oprócz tego, będzie na bieżąco monitorować życie teatru przed premierą – zorientuje się, jak wygląda praca koordynatora teatru czy kierownika literackiego, będzie mogła podejrzeć postępy pracowni krawieckiej i stolarskiej. Uczestnicy warsztatów obejrzą dodatkowo repertuarowe spektakle, które będą stanowić dodatkowy kontekst do omawianego tematu.

TEATR MIEJSKI
Adresujemy nasz projekt do uczniów, dorosłych, seniorów, do grup zorganizowanych i grup zainteresowanych. Miło nam będzie spotkać się w przestrzeni Wałbrzycha i w czasie 90 – minutowego spaceru po Śródmieściu i Nowym Mieście popatrzeć jak teatr jest wszechobecny i jak miasto jest teatralne.

Udowodnimy dlaczego teatr się zmienia. Przybliżymy jaka jest relacja pomiędzy widzem i aktorem i jak można patrzeć na przestrzeń {plastykę w teatrze} i na rytm {muzykę w teatrze}. Przekonamy o odwadze do odwagi i do korzystania  w kontakcie z teatrem współczesnych narzędzi komunikacji, technologii oraz mozaikowej percepcji wszystko to w czasie spaceru po mieście z zachowaniem zasad obowiązujących w pandemii; wszystko to w nawiązaniu do szczytnych tradycji latających uniwersytetów.

Spacer prowadzą Salman Schocken {właściciel sieci sklepów Schocken – wałbrzyskiego PDT-u} oraz Julian Dziedzina {reżyser}.

WŁĄCZNIK – teatr włączający
Cykl spotkań dotyczący inności, ośmielający, otwarty na osoby, które szukają swojego miejsca w mieście. To spotkania o inności w ogóle – innych sposobach myślenia, nieheteronormatywności, wykluczeniu, byciu mniejszością. 

Spotkania będą odbywać się w nawiązaniu do konkretnych repertuarowych spektakli. Miałyby luźny charakter moderowanej rozmowy z wprowadzeniem pedagożki Teatru, prezentacji materiałów pomocniczych (zdjęć, filmików), nawiązania do repertuarowego spektaklu, a później wspólnej rozmowy.