teatr w wałbrzychu teatr w wałbrzychu
A A + A ++
ikona ikona

Drodzy Państwo

W ubiegłym roku przypadkiem trafiliśmy na siebie po przeczytaniu wiadomości prasowej o spektaklu „Ancora Tu”. Od razu wzbudziło to zainteresowanie moje jak i moich kolegów i koleżanek ze stowarzyszenia zrzeszającego fanów Eurowizji OGAE POLSKA.  Zawsze naszą ciekawość budzi wykorzystanie tego światowego fenomenu konkursu w innych projektach.

Plany były duże: by spędzić Sylwestra w Wałbrzychu w większym gronie oglądając Państwa przedstawienie i imprezując wspólnie witając Nowy Rok. Niestety od dwóch lat żyjemy w czasie pandemii, która wiele rzeczy ogranicza, utrudnia i niestety nie wszystko jest możliwe.

Z uwagi na to, że mieszkam we Wrocławiu i Wałbrzych jest blisko, postanowiłem z kolegą spędzić ostatni dzień roku 2021 kulturalnie razem z Państwem.  Dzięki uprzejmości Pani Oli mieliśmy zarezerwowane bilety i spokojnie mogliśmy przyjeżdżać.

Jakie miałem oczekiwania i wyobrażenia??? Budziło to moją ciekawość, jaka jest wizja reżysera i połączenie Eurowizji z koncepcją przedstawienia. Ja konkurs piosenki Eurowizji kojarzę od 1985 roku, to wtedy były moje początki oglądania w TV. Dla mnie zawsze to było coś oczekiwane rok po roku i chyba wynikało z tego, że muzyka to coś co lubię. Tu dodatkowo różnorodność, koloryt, fajne piosenki, możliwość poznania ciekawych artystów i potem śledzenie ich karier przez lata. I to tak trwa. Na żywo konkurs widziałem 8 razy m.in. w Serbii, Finlandii, Rosji, Szwecji, Austrii. Poza tym Eurowizja to oprócz piosenki konkurs dla Młodych Tancerzy, Konkurs dla Młodych Muzyków i był jeszcze taki wzorowany jakby na Tańcu z gwiazdami. W tych 3 ostatnich odnosiliśmy wiele sukcesów.

I trafiliśmy do Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Byłem bardzo miło zaskoczony przyjęciem mnie i kolegi przez Państwa, czuliśmy się naprawdę wyjątkowo i było nam bardzo miło, że mogliśmy Państwa spotkać i poznać.

Wreszcie wybiła godzina 18:00 :) Wspaniale było usłyszeć nowe interpretacje muzyczne i wokalne znanych mi przebojów eurowizyjnych tj. Volare, Diva. Jeśli chodzi o Eurowizję to było to co powinno być: slogan, prowadzący, głosowanie, wykonawcy reprezentujący różne kraje i nawet Księżyc:) Przerysowana postać Edyty wzbudzająca uśmiech na twarzy, wspaniały powrót ABBY :), kontrowersyjny w 1998 roku występ Dany International, kolejna kontrowersja to pokazanie pupy, które zdarzyło się niestety też w trakcie Eurowizji w Kijowie w 2017 :):) Podziwiam wszystkich Państwa śpiewających, oprócz talentu aktorskiego talent wokalny, wielkie brawa. Było dużo pozytywnych emocji i uśmiechu i zabawy, była różnorodność i otwartość. Ale były też poruszone ważne tematy, które otaczają nas dziś każdego dnia. Świat się zmienia i też powinniśmy dokonywać własnych wyborów, mądrych wyborów. Uczyć się tolerancji i otwartości, nie oceniać i walczyć, tylko dać możliwość bycia sobą. Żyć tak jak chcemy i z kim chcemy, bez nienawiści i zalewającego z każdej strony hejtu. Nie dzielić się na pół tylko być wspólnotą, której zależy na dobrym wspólnym życiu.

Drodzy Państwo, czas spędzony z Wami to wspaniały czas kończący rok 2021. Bardzo dziękuję wszystkim aktorom, twórcom, obsłudze i każdej osobie zaangażowanej w to przedsięwzięcie i oczywiście Dyrekcji za to, że daliście mi odbiorcy możliwość spędzenia czasu z rozrywką i poruszacie bardzo ważne tamaty. Tworzycie Państwo wszyscy świetny zespół. Wasza praca przez cały czas jest nieoceniona i oby to trwało jak najdłużej. Życzę Wam wszystkim powodzenia i sukcesów w roku 2022, byście byli zdrowi i mogli tworzyć i wystawiać swoje przedstawienia dla spragnionej prawdziwej i odważnej kultury publiczności.

Teraz naszło mnie jeszcze takie przemyślenie, że przecież to była wizja roku 2026, czyli jeszcze 4 lata w takich realiach i dopiero zmiany… Mam jednak nadzieję, że wiatr zmian zdarzy się zdecydowanie wcześniej :)

Jeszcze raz bardzo serdecznie wszystkim dziękuję. A jeśli w Państwa szeregach znajdują się Fani Eurowizji to zapraszam do OGAE Polska:) www.eurowizja.org www.ogae.pl

Członkowie stowarzyszenia dostali już ode mnie relację i jak tylko będzie możliwość i okazja to myślę, że na pewno spotkamy się przy okazji „Ancora Tu” w większym gronie. Będę śledził Państwa stronę i repertuar oraz mam kontakt z Panią Olą. Pewnie spotkamy się również przy innych przedstawieniach.

 

Serdecznie pozdrawiam
Tomasz Lener
Prezes Stowarzyszenia OGAE POLSKA